04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

Квітень 2020
З початку року
Чавун
1391
6486
Сталь
1339
6657
Прокат
1303
5972

Середньодобове виробництво, тис. т

Квітень 2019
Квітень 2020
Чавун
05.06.2020
61,2
46,4
Сталь
05.06.2020
65,6
44,6
Прокат
05.06.2020
54,7
43,4

Додаткове фінансове навантаження на ГМК України після прийняття тарифів на розподіл газу становитиме 550 млн грн. грн в рік, що більш ніж в два рази перевищує економічно обгрунтоване зростання

24 грудня 2019 року відбулося засідання комісії НКРЕКП, на якому було схвалено Постанову про Підвищення тарифу на розподіл природного газу. Особливе занепокоєння у гірничо-металургійної галузі України викликає той факт, що, згідно з рішенням НКРЕКП, тариф на послуги газорозподільчих систем підвищиться, у середньому, на 65% (з 510 до 841 грн за 1 тис. куб. м). Нажаль, належного та законного обгрунтування такому значному  підвищенню тарифів надано не було, аргументи споживачів залишилися без уваги.

Підвищення тарифів матиме негативні наслідки як для гірничо-металургійної галузі, так і для економіки та національної безпеки України в цілому. Загальне збільшення витрат після прийняття тарифів на розподіл природного газу перевищуватиме 6,7 млрд грн, в тому числі, 00,55 млрд грн для ГМК. За умови світової кризи, негативної кон’юнктури ринку, на фоні підвищення вартості цілої низки ресурсів та послуг, для українських металургів життєве необхідним (про що заявлялося неодноразово) є прийняття економічно обгрунтованого тарифу на газорозподіл, а саме: підвищення в два етапи, з загальним зростанням у межах 30% з 510 до 665 грн /куб. м, що в тому числі дозволить підвищити фонд оплати праці розподільних мереж на зростання індексу споживчих цін в 2017-2020 рр. (близько + 41%).

Підвищення витрат на газ в умовах обмеженого доступу до фінансових ринків призводитиме до подальшого погіршення економічного положення української промисловості, вимиванню обігових коштів і, як наслідок, скороченню обсягів виробництва, інвестицій і зайнятості в базових та суміжних галузях вітчизняного індустріального комплексу.

За інформацією з публічних джерел, в собівартості низки галузей економіки України газова складова обіймає значну частку: у виробництві азотних добрив – близько 80%, цегли – 60%, цукру – 25%, скла – 20%.   Вже сьогодні зупинений Дніпровський металургійний завод, агломераційна фабрика Південного ГЗК, призупинено роботу частини потужностей Дніпровського металургійного комбінату, скоротили виробництво «АрселорМіттал Кривий Ріг», комбінат «Азовсталь», на межі зупинення інші підприємства гірничо-металургійного комплексу України.

Зазначена ініціатива НКРЕКП неодноразово піддавалась критиці з боку вітчизняних споживачів, які висловлювали обґрунтовані зауваження щодо неприйнятності такого значного зростання тарифів на транспортування газу. Більш того, подібне рішення йде врозріз з заявою Кабміну, який стверджував, що, завдяки домовленості про транзит російського газу в Європу по території України, ціна на «блакитне паливо» для населення і промисловість у найближчий час зростати не буде.

Українська промисловість, зі свого боку, пропонувала свій, економічно обгрунтований підхід до розрахунків тарифу на розподіл газу, який, нажаль, було повністю ігноровано.

З метою недопущення посилення кризової ситуації в українському ГМК, а також щоб уникнути негативних наслідків для інших галузей економіки і домогосподарств України, ВП «Укрметалургпром» звертається до Президента і Прем’єр-міністру України з проханням підтримати позицію українського гірничо-металургійного комплексу щодо перегляду затвердженого тарифу на послуги газорозподільних мереж в сторону зниження до економічно виправданого рівня (+ 30% до рівня на 01.12.2019).

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×