04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

02 міс. 2023
02 міс. 2024
Чавун
737
1050
Сталь
708
1076
Прокат
590
900

Середньодобове виробництво, тис. т

02 міс. 2023
02 міс. 2024
Чавун
28.03.2024
12,3
17,5
Сталь
28.03.2024
11,8
17,9
Прокат
28.03.2024
9,8
15,0

Претензії податківців до металургів по операціях з металобрухтом абсурдні — президент «Укрметалургпром»

Податкові претензії, а також донарахування податкових зобов’язань і штрафів, які Державна податкова служба України виставляє на адресу металургійних підприємств, що працюють «в білу», є абсурдними.

Таку думку висловив президент Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков. «Така ситуація виникає не вперше. За останні 5-7 років податкова служба висуває ці абсурдні претензії до металургійних компаній. В них немає ніякої ні економічної складової, ні здорового глузду. Все це розуміють, і я впевнений, що і в Державній податковій службі розуміють всю абсурдність своїх вимог».

Олександр Каленков також зазначив, що технологічний процес металургійних підприємств полягає в тому, що без металобрухту не можна виплавити сталь. «Не можна ні з чого отримати щось, але подібні претензії податкова висуває до всіх металургійних компаній», — підкреслив він.

 

За його словами, всі ці претензії металурги успішно оскаржували в судах, але їм доводиться відволікати значні людські та часові ресурси на ці судові процеси. «В Україні ця ситуація штучно створена самою державою, коли низовий збір металобрухту знаходиться в тіні, але податкові інспекції йдуть не на початок ланцюжка, а до великих компаній. Зрозуміло, до «білих» компаній прийди легше, але вони не мають ніякого відношення до можливих зловживань на низовому рівні збору брухту», — підкреслив Олександр Каленков, закликавши Верховну Раду якомога швидше ухвалити в другому читанні законопроект про обілення ринку металлобрухту.

При цьому президент «Укрметалургпрома» нагадав, що за результатами минулого року металургійна галузь України зазнала збитків понад 30 мільярдів гривень. «Те, що зараз відбувається в світі з коронавірусом, ще більше погіршило становище металургів. Фактично металурги борються за кожен день роботи, щоб працювали заводи, щоб люди не втратили роботу, за кожен долар валютних надходжень в країну, щоб не обвалився курс гривні, за кожну гривню надходжень до бюджету. Я вважаю абсолютно злочинно висувати завідомо абсурдні вимоги на мільярди гривень. Але податкова все одно приходить, тому назвати це інакше ніж державний рекет я не можу», — констатував Олександр Каленков.

 

 

 

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×