04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

6 мiс. 2019
6 мiс. 2020
Чавун
10248
9977
Сталь
10933
10104
Прокат
9471
9028

Середньодобове виробництво, тис. т

6 мiс. 2019
6 мiс. 2020
Чавун
09.08.2020
56,6
54,8
Сталь
09.08.2020
60,4
55,5
Прокат
09.08.2020
52,1
49,6

Промисловці закликали Верховну Раду подолати корупцію на ринку металобрухту

Асоціація вторинних металів (УАВтормет) та Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» закликають Верховну Раду прийняти закон №2426 «Про детінізацію ринку металургійної сировини» у другому читанні, що дозволить обілити ринок металобрухту обсягом до  20 млрд. грн.

Якщо парламентарі підтримають цей законопроект, то він сприятиме не лише подоланню корупційної складової на ринку металобрухту, а й стабілізації промислового виробництва в Україні, йдеться в листі президента Української асоціації вторинних металів ( «УАВтормет») Володимира Бублея і президента ОП «Укрметалургпром» Олександра Каленкова до глави Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи і до всіх керівників фракцій і депутатських груп.

«Прийняття даного законопроекту надасть основним заготівельникам металобрухту широкі можливості для залучення інвестицій та кредитних ресурсів для модернізації в результаті виведення з тіні первинної заготівлі  та подолання масштабної корупційної складової, від якої вже довгий час страждають тисячі підприємців цієї підгалузі в усіх регіонах України», —  йдеться в документі

У той же час металургійні підприємства зможуть розширити кількість легальних постачальників металобрухту, звільнитись від посередників, які найчастіше виконують лише транзакції з легалізації металобрухту, який було заготовлено на первинному ринку металобрухту, а також позбутися тягаря чисельних претензій з боку органів Державної фіскальної служби України щодо невідповідності якості угод з компаніями-заготівельниками, що виникли внаслідок непрозорості низової заготівлі металобрухту, впевнені автори листа.

В.Бублей і О.Каленков відзначають, що в результаті залучення інвестицій в сферу заготівлі металобрухту зростуть обсяги цієї стратегічної для металургійної галузі сировини, дефіцит якої зараз спостерігається на ринку.

«В результаті прийняття даного законопроекту, тільки за попередніми розрахунками, з тіні буде виведено до 20 мільярдів гривень обігу підприємств у сфері заготівлі металобрухту в результаті чого, державний бюджет України отримає біля одного мільярду гривень додаткових щорічних надходжень. Згідно Кодексу законів України про працю буде офіційно оформлено близько 10 тис. працівників, що посилить їх соціальну захищеність та знизить рівень напруження у суспільстві», — підкреслили промисловці.

У зверненні також констатується: усунення протиріч та правових колізій у відповідному законодавстві України, які на сьогоднішній день сприяють знаходженню у тіні первинної заготівлі металобрухту та розквіту корупції серед деяких представників контролюючих органів, від яких залежить ця підгалузь, дозволить у подальшому не тільки підвищити ефективність роботи заготівельників металобрухту та у повній мірі забезпечити вітчизняних виробників сталевої продукції металобрухтом, а й значно покращити інвестиційний клімат в Україні та зміцнити її економічний потенціал.

Uaprom

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×