04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

02 міс. 2023
02 міс. 2024
Чавун
737
1050
Сталь
708
1076
Прокат
590
900

Середньодобове виробництво, тис. т

02 міс. 2023
02 міс. 2024
Чавун
28.03.2024
12,3
17,5
Сталь
28.03.2024
11,8
17,9
Прокат
28.03.2024
9,8
15,0

Українські споживачі втратять 13 млрд грн у разі впровадження мита на імпорт дизельного палива та скрапленого газу

Президент ОП «Укрметалургпром» Олександр Каленков і голова Федерації металургів України Сергій Біленький надіслали спільного листа Прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку та Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофію Милованову щодо недопущення впровадження мита на імпорт дизельного палива та скрапленого газу.

У листі відмічається, що, як стало відомо, у січні поточного року ПАТ «Укртатнафта» та АТ «Укргазвидобування» звернулися до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з заявою щодо проведення спеціального антисубсидиційного рослідування відносно імпорту в Україну дизельного палива та скрапленого газу походженням, зокрема, з РФ, з метою впровадження відповідного імпортного мита.

Сьогодні вітчизняний гірничо-металургійний комплекс є одним з найбільших споживачів зазначеної продукції – так, його частка в загальноукраїнському споживанні дизельного пального становить близько 6-7%, витрати на яке є невід’ємною складовою собівартості металургійної продукції. При цьому, ГМК України забезпечує майже 30% валютних надходжень, 12% ВВП, понад 700 тис. робочих місць (з урахуванням суміжних галузей) та порядку 15 млрд грн відшкодувань до бюджетів всіх рівнів.

Проте, останнім часом ситуація в ГМК України значно ускладнилась як внаслідок суттєвого погіршення цінової кон’юнктури, посилення протекціонізму та конкурентної боротьби на світовому ринку сталі, так в результаті підвищення витрат на виробництво через необгрунтоване підвищення тарифів, рентної плати тощо. Достатньо відмітити, що рівень виробництва сталі у 2019 р. – найнижчий за всю історію незалежної України, на сьогоднішній день повністю зупинене Дніпровський металургійний завод у м.Дніпро, агломераційну фабрику Південного ГЗК, призупинено частку основних потужностей Дніпровського металургійного комбінату у м. Кам’янське, практично на всіх підприємствах галузі спостерігається помітне зниження обсягів виробництва.

За подібних умов будь-яке підвищення вартості, зокрема, палива, додатковим навантаженням лягає на собівартість промислової продукції, підвищуючи розхідну частину виробництва, «вимиваючи» обігові кошти підприємства, обмежуючи можливості для розвитку. За попередніми оцінками, у разі введення мита на імпорт дизельного пального та скрапленого газу, гірничо-металургійний комплекс України втратить близько 300 млн грн внаслідок як подорожчання пального, так і підвищення вартості супутніх послуг та матеріалів, собівартість яких залежить від цін на пальне.

В той же час, статистка з відкритих джерел свідчить про відсутність будь-якої підстави для початку антисубсидиційного розслідування відносно імпорту дизельного палива та скрапленого газу в Україну.

Окрім того, впровадження мита на імпорт нафтопродуктів негативно позначиться і на добробуті населення України, оскільки сприятиме значному підвищенню цін на внутрішньому ринку України і призведе до збільшення витрат споживачами майже на 13 млрд грн, що, у свою чергу, матиме вкрай негативні фінансово-економічні і соціальні наслідки, а також позначиться на національній безпеці України.

Враховуючи вищезазначене, з метою уникнення поглиблення кризи у національному гірничо-металургійному комплексі та погіршення соціального рівня життя населення України, українські металурги звернулися до керівництва держави з проханням підтримати їх позицію та не допустити будь-якого розслідування щодо імпорту в Україну дизельного пального та скрапленого газу.

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×