04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

3 міс. 2020
3 міс. 2021
Чавун
5096
5313
Сталь
5318
5291
Прокат
4670
4734

Середньодобове виробництво, тис. т

3 міс. 2020
3 міс. 2021
Чавун
18.04.2021
56,0
59,0
Сталь
18.04.2021
58,4
58,8
Прокат
18.04.2021
50,8
52,6

Металурги звернулись до Першого заступника Міністра інфраструктури України з проханням терміново забезпечити виконання заявок українських підприємств-експортерів

Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» та Федерація металургів України звернулися  до  Першого заступника Міністра інфраструктури України Д. Абрамовича щодо підвищення ефективності використання інфраструктури державних транспортних компаній для забезпечення потреб ГМК України в умовах кризи, викликаної COVID-19.

«Україна переживає вкрай важкі часи, пов’язані зі спалахом коронавірусу СOVID-19, що може мати негативні довгострокові наслідки для української економіки і привести до суттєвого скорочення експорту та значного зниження ВВП. Зниження попиту та падіння цін на метал в всьому світі, що викликано призупиненням будівельної та автомобільної галузей промисловості, призвели до вимушеного скорочення обсягів виробництва вітчизняних металургійних підприємств.

В таких умовах чи не єдиною можливістю утримати експортний потенціал гірничо-металургійного комплексу України є забезпечення безперебійного відвантаження залізорудної продукції вітчизняних виробників на ринок Китаю, де поки що зберігається попит.

В цей непростий для країни час, викликаний пандемією СOVID-19, українські виробники-експортери (гірничозбагачувальні комбінати Кривого Рогу) отримали відмову з боку МТП «Південний» повністю виконувати заявку на перевалку їхньої експортної продукції в квітні 2020 року – не погоджено близько 270 тис.тонн ЗРС.

Втрати української економіки у вигляді недоотриманої валютної виручки від експорту ЗРС у квітні 2020 року можуть сягнути до 30 млн.дол., що призведе до значного збільшення потреби у витрачанні валютних резервів Національним банком (який, для підтримки курсу гривні НБУ з 10 березня 2020р., вже витратив понад 2 мільярди доларів США).

Важливо зазначити, що поточна ситуація загрожує широкомасштабною кризою не тільки ГМК України, який вже перебуває в стані кризи, починаючи з другого півріччя 2019 року, але й може торкнутися цілої низки суміжних галузей, що матиме вкрай негативні наслідки для зайнятості, наповнення державних Бюджетів і фондів і загального фінансово-економічного та соціального стану України в цілому.

На нашу думку, державні транспортні підприємствами, зокрема, АТ «Укрзалізниця» та МТП «Південний», просто зобов’язані зробити все можливе, щоб заявлені плани українських гірників були виконані. Ціна питання занадто висока, щоб відкладати на потім або сподіватися, що ситуація вирішиться сама по собі.

Беручи до уваги викладене та зважаючи на важливість порушеного питання, звертаємося до Вас, шановний Дмитре Васильовичу, з проханням терміново звернути увагу на ситуацію, що склалась в українських портах, посприяти її як найшвидшому розгляду та вжити невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення безперебійного експорту залізної руди українських підприємств-виробників, а саме, забезпечити 100% виконання заявок українських підприємств-експортерів зі сторони державних транспортних компаній, в першу чергу, ДП МТП «Південний» та АТ «Укрзалізниця»»

 

 

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×