04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

3 міс. 2020
3 міс. 2021
Чавун
5096
5313
Сталь
5318
5291
Прокат
4670
4734

Середньодобове виробництво, тис. т

3 міс. 2020
3 міс. 2021
Чавун
18.04.2021
56,0
59,0
Сталь
18.04.2021
58,4
58,8
Прокат
18.04.2021
50,8
52,6

Українські металурги звернулися до Зеленського за підтримкою

Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» від імені вітчизняного гірничо-металургійного комплексу звернулося до Президента Зеленського з проханням підняти питання щодо можливості скасування 25%-го мита на імпорт української металопродукції до ринку США під час його зустрічі з Президентом США Трампом.

Як відомо, 23 березня 2018 року американський уряд, з міркувань національної безпеки та на підставі розділу 232 закону США «Про розширення торгівлі» від 1962 р., запровадив 25%-е мито на імпорт усіх видів сталевої продукції, у тому числі, походженням з України.

Проте, згодом, 6 країн, а саме Австралія, Аргентина, Бразилія, Південна Корея, Канада та Мексика, домоглися їх виключення з-під дії 25%-го мита.

Україна також вела відповідні перемовини з Білим Домом щодо виведення своєї металопродукції з-під дії зазначеного мита, проте внаслідок низки причин переговорний процес було відкладено.

Разом з тим, ОП «Укрметалургпром» наголошує, що для України дуже важливим є скасування цього 25%-го мита. Виробництво сталевої продукції та її поставки до США забезпечують робочі місця нашим співвітчизникам – зокрема, металургійна та гірнича промисловість надає можливість працювати 250 тис. осіб, які разом із членами їх родин становлять близько 1 мільйона українських громадян, які залежать від цих галузей.

Окрім того, національний гірничо-металургійний комплекс генерує понад 35 млрд грн. податків, а експорт металургійної продукції забезпечує валютні надходження до нашої країни. Так, частка металургії в загальному експорті України до США складає 61%.

Водночас, скасування мита може створити передумови для перегляду соціальних стандартів для працівників українського гірничо-металургійного комплексу.

Єдиним виходом з ситуації, що склалася, вбачається виведення української металопродукції з-під дії 25%-го мита з одночасним отриманням безмитних квот на її поставки до ринку США. Такий крок у ніякому разі не зашкоджуватиме національній безпеці США, оскільки частка України в структурі сталевого імпорту до США складає менше 1%, а торговельне сальдо між Україною та Сполученими Штатами є позитивним для американської сторони та перевищує 1 млрд дол. США.

Тому, з метою забезпечення подальшого розвитку провідної національної галузі та економічного зростання України в цілому, вітчизняні металурги розраховують на підтримку Президента Зеленського і звертаються до нього з проханням під час зустрічі з Президентом США підняти питання про зацікавленість України отримати квоту на безмитні поставки металовиробів в США та посприяти досягненню принципової згоди американської сторони на відповідні переговори, а також доручити Кабінету Міністрів України та Міністерству економічного розвитку і торгівлі України відновити переговорний процес з офісом торговельного представника США.

 

 

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×