04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

6 міс. 2020
6 міс. 2021
Чавун
9978
10774
Сталь
10105
10857
Прокат
9032
9626

Середньодобове виробництво, тис. т

6 міс. 2020
6 міс. 2021
Чавун
05.08.2021
54,8
59,5
Сталь
05.08.2021
55,5
60,0
Прокат
05.08.2021
49,6
53,2

АрселорМіттал Кривий Ріг:Про радіаційні вимірювання на новій МБЛЗ-3 і версії СБУ

Про радіаційні вимірювання на новій МБЛЗ-3 і версії СБУ

Кривий Ріг, 22 липня 2019 р. Сьогодні на брифінгу СБУ розповсюдила відомості, отримані на підприємстві під час слідчих дій у минулу суботу, які тривали з 10 ранку до 3 ночі. У тому числі прозвучала інформація про те, що були проведені вимірювання радіаційного фону на МБЛЗ-3 – рівень склав 4,4 мікрозіверта на годину, що перевищує норму.

Вважаємо за необхідне пояснити, що дане конкретне вимірювання було здійснено співробітниками СБУ після того, як було знято круглу металеву кришку з контейнера, в якому знаходиться джерело іонізуючого випромінювання, про що й сказано у протоколі обшуку СБУ. При цьому у самому ж протоколі трохи нижче вказано, що цей показник (4,4 мкЗв/год) при даному вимірюванні є гранично допустимим. На наш погляд формулювання, озвучене сьогодні під час брифінгу СБУ, не є коректним.

Результати вимірювань безпосередньо залежать від відстані до джерела, а також від того, відкрита або закрита кришка джерела випромінювання. При цьому учасники брифінгу змовчали про те, що при закритій кришці рівень радіації за вимірюваннями тієї ж СБУ на відстані 10 см від джерела вагався від 1,1 до 1,3 мкЗв/год – і це теж в межах норм основних санітарних правил протирадіаційного захисту України, які, у свою чергу, розроблені відповідно до законодавства.

Сьогодні фахівці радіаційного контролю «АрселорМіттал Кривий Ріг» ще раз провели ретельне дослідження та вимірювання рівня радіації на робочому майданчику МБЛЗ-3 біля блоку джерела «Кобальт-60» (у районі кристалізатора).

Олександр Мазур, начальник відділу радіаційного контролю департаменту автоматизації технологічних процесів «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

— Вимірювання проводили у чотирьох точках. У зоні безпосередньої близькості від джерела випромінювання показання складають 1,5 мікрозіверта на годину, на відстані 50–60 см від блоку джерела – 0,2 мкЗв/год. На бічній поверхні – 0,35 мкЗв/год і на відстані одного метра – 0,17 мкЗв/год. Згідно із санітарними правилами та нормами України, середнє значення у робочій зоні не повинне перевищувати 0,5 мікрозіверта на годину. Показання свідчать, що дані у межах норми. На блоці джерела у нас 1,5 мкЗв/год, де допускається середнє значення не вище за 3 мкЗв/год. Ми неодноразово здійснювали дані вимірювання, і зараз вони теж у межах норми, жодних перевищень немає. Наші прилади вимірювання атестовано та дозволено до експлуатації.

Раніше ми вже повідомляли, що у рамках кримінальної справи за статтею 441 («Екоцид») співробітники СБУ виявили пильну цікавість не до застарілих агрегатів, а до нового об’єкту з сучасною технологією – МБЛЗ-3.

Нагадаємо, що нова МБЛЗ-3 ще не введена в експлуатацію, проводилися гарячі випробування. Вона є складовою частиною масштабного комплексу загальною площею понад 100 тис. квадратних метрів – нового відділення безперервної розливки сталі, що включає дві нові МБЛЗ – № 2 і № 3 (друга машина ще будується). Наразі рішенням СБУ усі роботи на МБЛЗ-3 припинено. Проект вартістю 150 млн доларів заморожено.

Вінай Тіварі, заступник генерального директора з інжинірингу і інвестиційних проектів, екології та якості «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

— Основні постачальники обладнання для МБЛЗ – це відомі світові компанії: SMS Group, Danieli, Primetals та інші. Це сучасна технологія, у всьому світі наші партнери – SMS Group – побудували вже близько 100 подібних машин. Жодних зауважень і нарікань до таких машин ніколи не було. Ми будуємо ці машини з дотриманням усіх проектних норм і вимог українського законодавства, з урахуванням світової практики. У нас є всі необхідні дозволи на будівництво.

Коли виникла дана ситуація, МБЛЗ-3 була вже на стадії пусконаладки. Основне питання виникло із радіації. Ми пройшли сертифікацію. Технічні характеристики відповідають усім нормам, саме тому нам надали дозвіл на транспортування даного обладнання з Німеччини до України. Монтаж і установка відбулися за всіма правилами. Джерело випромінювання не перевищує допустимої норми, про що говорять і багаточисельні вимірювання, в тому числі за участю спеціалізованих державних органів контролю. Окрім того, зверху елементів радіаційного джерела (кристалізатора) було залито бетон, це додатковий ступінь захисту, що передбачено проектом і технологією.

Довідка:

Кожна машина безперервного лиття заготовок у металургії – це великий виробничий комплекс. Він забезпечує безперервне переведення рідкої сталі, що знаходиться в сталерозливному ковші, у твердий стан у вигляді заготовок. Найбільшими елементами МБЛЗ є сталерозливний стенд з розміщеними на ньому ковшами та проміжний ківш, що забезпечує планомірне надходження металу до кристалізатору.

Кристалізатор призначений для прийому рідкого металу, формування злитка заданого перетину та первинного його охолоджування водою. Контроль рівня металу в кристалізаторі здійснюється за допомогою вимірювального пристрою (датчика), що працює на основі радіоактивності. Такими датчиками оснащені кристалізатори більшості МБЛЗ в усіх країнах світу.

Також в обладнання МБЛЗ входить зона вторинного охолоджування для затвердіння злитка, а також тягло-правильна машина, що витягує литу заготовку з кристалізатора, після чого вона подається на механізм для різання на мірні довжини.

 

Джерело Пресс-служба АрселорМіттал Кривий Ріг

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×