04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

3 міс. 2020
3 міс. 2021
Чавун
5096
5313
Сталь
5318
5291
Прокат
4670
4734

Середньодобове виробництво, тис. т

3 міс. 2020
3 міс. 2021
Чавун
18.04.2021
56,0
59,0
Сталь
18.04.2021
58,4
58,8
Прокат
18.04.2021
50,8
52,6

АрселорМіттал Кривий Ріг: хроніка подій (оновлюється)

В разделе собрана информация о ситуации, которая сложилась в «ArcelorMittal Кривой Рог»

————

22.07.2019

АрселорМіттал Кривий Ріг: Про радіаційні вимірювання на новій МБЛЗ-3 і версії СБУ

Джерело Пресс-служба АрселорМіттал Кривий Ріг

Сьогодні на брифінгу СБУ розповсюдила відомості, отримані на підприємстві під час слідчих дій у минулу суботу, які тривали з 10 ранку до 3 ночі. У тому числі прозвучала інформація про те, що були проведені вимірювання радіаційного фону на МБЛЗ-3 – рівень склав 4,4 мікрозіверта на годину, що перевищує норму.

Вважаємо за необхідне пояснити, що дане конкретне вимірювання було здійснено співробітниками СБУ після того, як було знято круглу металеву кришку з контейнера, в якому знаходиться джерело іонізуючого випромінювання, про що й сказано у протоколі обшуку СБУ. При цьому у самому ж протоколі трохи нижче вказано, що цей показник (4,4 мкЗв/год) при даному вимірюванні є гранично допустимим. На наш погляд формулювання, озвучене сьогодні під час брифінгу СБУ, не є коректним.

Результати вимірювань безпосередньо залежать від відстані до джерела, а також від того, відкрита або закрита кришка джерела випромінювання. При цьому учасники брифінгу змовчали про те, що при закритій кришці рівень радіації за вимірюваннями тієї ж СБУ на відстані 10 см від джерела вагався від 1,1 до 1,3 мкЗв/год – і це теж в межах норм основних санітарних правил протирадіаційного захисту України, які, у свою чергу, розроблені відповідно до законодавства.

Сьогодні фахівці радіаційного контролю «АрселорМіттал Кривий Ріг» ще раз провели ретельне дослідження та вимірювання рівня радіації на робочому майданчику МБЛЗ-3 біля блоку джерела «Кобальт-60» (у районі кристалізатора).

Олександр Мазур, начальник відділу радіаційного контролю департаменту автоматизації технологічних процесів «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

— Вимірювання проводили у чотирьох точках. У зоні безпосередньої близькості від джерела випромінювання показання складають 1,5 мікрозіверта на годину, на відстані 50–60 см від блоку джерела – 0,2 мкЗв/год. На бічній поверхні – 0,35 мкЗв/год і на відстані одного метра – 0,17 мкЗв/год. Згідно із санітарними правилами та нормами України, середнє значення у робочій зоні не повинне перевищувати 0,5 мікрозіверта на годину. Показання свідчать, що дані у межах норми. На блоці джерела у нас 1,5 мкЗв/год, де допускається середнє значення не вище за 3 мкЗв/год. Ми неодноразово здійснювали дані вимірювання, і зараз вони теж у межах норми, жодних перевищень немає. Наші прилади вимірювання атестовано та дозволено до експлуатації.

Раніше ми вже повідомляли, що у рамках кримінальної справи за статтею 441 («Екоцид») співробітники СБУ виявили пильну цікавість не до застарілих агрегатів, а до нового об’єкту з сучасною технологією – МБЛЗ-3.

Нагадаємо, що нова МБЛЗ-3 ще не введена в експлуатацію, проводилися гарячі випробування. Вона є складовою частиною масштабного комплексу загальною площею понад 100 тис. квадратних метрів – нового відділення безперервної розливки сталі, що включає дві нові МБЛЗ – № 2 і № 3 (друга машина ще будується). Наразі рішенням СБУ усі роботи на МБЛЗ-3 припинено. Проект вартістю 150 млн доларів заморожено.

Вінай Тіварі, заступник генерального директора з інжинірингу і інвестиційних проектів, екології та якості «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

— Основні постачальники обладнання для МБЛЗ – це відомі світові компанії: SMS Group, Danieli, Primetals та інші. Це сучасна технологія, у всьому світі наші партнери – SMS Group – побудували вже близько 100 подібних машин. Жодних зауважень і нарікань до таких машин ніколи не було. Ми будуємо ці машини з дотриманням усіх проектних норм і вимог українського законодавства, з урахуванням світової практики. У нас є всі необхідні дозволи на будівництво.

Коли виникла дана ситуація, МБЛЗ-3 була вже на стадії пусконаладки. Основне питання виникло із радіації. Ми пройшли сертифікацію. Технічні характеристики відповідають усім нормам, саме тому нам надали дозвіл на транспортування даного обладнання з Німеччини до України. Монтаж і установка відбулися за всіма правилами. Джерело випромінювання не перевищує допустимої норми, про що говорять і багаточисельні вимірювання, в тому числі за участю спеціалізованих державних органів контролю. Окрім того, зверху елементів радіаційного джерела (кристалізатора) було залито бетон, це додатковий ступінь захисту, що передбачено проектом і технологією.

Довідка:

Кожна машина безперервного лиття заготовок у металургії – це великий виробничий комплекс. Він забезпечує безперервне переведення рідкої сталі, що знаходиться в сталерозливному ковші, у твердий стан у вигляді заготовок. Найбільшими елементами МБЛЗ є сталерозливний стенд з розміщеними на ньому ковшами та проміжний ківш, що забезпечує планомірне надходження металу до кристалізатору.

Кристалізатор призначений для прийому рідкого металу, формування злитка заданого перетину та первинного його охолоджування водою. Контроль рівня металу в кристалізаторі здійснюється за допомогою вимірювального пристрою (датчика), що працює на основі радіоактивності. Такими датчиками оснащені кристалізатори більшості МБЛЗ в усіх країнах світу.

Також в обладнання МБЛЗ входить зона вторинного охолоджування для затвердіння злитка, а також тягло-правильна машина, що витягує литу заготовку з кристалізатора, після чого вона подається на механізм для різання на мірні довжини.

———

22.07.2019

Ситуация вокруг «ArcelorMittal Кривой Рог» сигнализирует о перезревшей реформе правоохранительных органов 
Источник Интерфакс-Украина

Ситуация вокруг «ArcelorMittal Кривой Рог» сигнализирует о перезревшей реформе правоохранительных органов — ЕБА
Бизнес обеспокоен ситуацией, сложившейся вокруг «ArcelorMittal Кривой Рог» (АМКР, Днепропетровская обл.), и рассматривает это как сигнал перезревшей реформы правоохранительных органов, сказала исполнительный директор Европейской бизнес ассоциации (ЕБА) Анна Деревянко.

«Очевидно, что реформа правоохранительных органов уже не только назрела, но и перезрела. И данная ситуация – очередной этому сигнал. Однозначно, все взаимоотношения с инвесторами, а ArcelorMittal – один из крупнейших, нужно вести цивилизованным путем. Конечно, если есть нарушения – вопрос нужно поднимать, но решать их цивилизованно», – сказала Деревянко в комментарии агентству «Интерфакс-Украина» в понедельник.

«Такие события, как недавняя ситуация с «ArcelorMittal Кривой Рог», очень встревожили бизнес. Этот вопрос мы, в том числе, поднимали на сегодняшней встрече с представителями Национального инвестиционного совета», – добавила она.

Ранее обеспокоенность относительно «обескураживающих новостей от главного украинского инвестора, который инвестировал в Украину более $9 млрд», выразил и глава Американской торговой палаты Энди Гундер.

Как сообщалось, сотрудники Службы безопасности Украины 20 июля провели обыски на ПАО «ArcelorMittal Кривой Рог». Они также заблокировали проект ввода в действие машины непрерывного литья заготовок (МНЛЗ) №3, стоимость которой вместе с уже проходящей горячие испытания МНЛЗ №2 составляет $140-150 млн.

————————-

21.07.2019

АрселорМіттал Кривий Ріг: Коментар головного юрисконсульта  стосовно обшуку СБУ

Джерело Пресс-служба АрселорМіттал Кривий Ріг

«АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомляє про те, що за результатами обшуку слідчого відділу управління Служби безпеки України у Дніпропетровської області 20 липня було вилучено машину безперервного лиття заготовок №3 та окремі елементи обладнання. За посиланням нижче ви можете подивитися коментар головного юрисконсульта ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Артема Філіп’єва з цього приводу.

20 липня на територію «АрселорМіттал Кривий Ріг» були допущені 18 представників Служби безпеки України, спеціаліст Державної служби з надзвичайних ситуацій та Центральної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки для проведення обшуку машини безперервного лиття заготовок № 3. Група перевіряючих зайшла на підприємство о десятій ранку 20 липня і покинула територію компанії о третій ночі 21 липня.

Комплекс нових МБЛЗ-2, 3 є одним із ключових інвестиційних проектів компанії, вартість якого складає близько 150 млн доларів США. Вилучення МБЛЗ-3 унеможливлює продовження будівництва згідно з програмою модернізації та завдає АрселорМіттал прямих збитків.

Машина безперервного лиття заготовок № 3 має шість кристалізаторів, в кожному з яких встановлено по джерелу іонізуючого випромінювання. Все обладнання відповідає нормам ЄС та є аналогічним тому, що використовується на європейських активах. Під час перевірки було виконано вимірювання радіаційного поля на відстані 10 см від поверхні кришки кристалізатора, що склало 0,15 мк3вгодину (показник у рамках норми). Проте на підставі підозр слідчих про доустаткування радіоактивних джерел в корпусі шести кристалізаторів машини було прийнято рішення вилучити обладнання для подальшого дослідження.

Обшук та слідчі дії тривали понад 14 годин. Увесь цей час працівники «АрселорМіттал Кривий Ріг» були змушені супроводжувати представників СБУ та надавати за їхнім запитом документи та коментарі. Такі дії можна цілком законно вважати порушенням процесуальної форми.

Наразі невідомо, скільки триватиме перевірка МБЛЗ-3 та документів з боку СБУ, та як далі розвиватимуться події. У зв’язку з великими габаритами об’єкту співробітники УСБУ ухвалили рішення залишити вилучене за місцем фактичного розташування без можливості опечатування. При цьому об’єкт не має засобів обмеження доступу сторонніх осіб. То ж «АрселорМіттал Кривий Ріг» не має змоги продовжувати будівництво, модернізацію, планувати виробництво продукції та укладати контракти на постачання заготовки клієнтам. Проект заморожено. Працівники «АрселорМіттал Кривий Ріг» та підрядних організацій не зможуть виконувати подальшу роботу на цьому об’єкті.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» вважає події останнього часу новою точкою відліку у стосунках держави з іноземними інвесторами та серйозним сигналом діловим колам про реальне положення справ із захистом бізнесу в Україні. Компанія серйозно стурбована тим, що правоохоронні органи вважають найбільшого іноземного інвестора загрозою національній безпеці України. Керівництво підприємства звертається особисто до Президента України та світової спільноти з проханням втрутитися в ситуацію та припинити безпрецедентний тиск на іноземного інвестора.

—————-

21.07.2019

Звернення «АрселорМіттал Кривий Ріг» у зв’язку з обшуком СБУ

«АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомляє про те, що сьогодні, у вихідний день, напередодні професійного свята усіх металургів та гірників, у «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбувається обшук слідчого відділу управління Служби безпеки України у Дніпропетровської області.

Наводимо коментар виконуючого обов’язки генерального директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олександра Іванова і зв’язку з цією подією.

«Шановні колеги,

напередодні нашого професійного свята хотілося б звернутися до вас із словами привітання та побажання добра. Проте замість цього змушений говорити про інше. Сьогодні на наше підприємство – АрселорМіттал Кривий Ріг – приїхали з перевіркою та обшуком представники Служби Безпеки України. Впевнений, ви знаєте, що нещодавно нас, найбільшого іноземного інвестора в Україні, звинуватили в екоциді – знищенні рослинного та тваринного світу, отруєнні повітря та води, що призвело до екологічної катастрофи. І це, незважаючи на те, що ми маємо усі дозвільні документи, пройшли всі екологічні перевірки, в тому числі — позапланову у квітні цього року. Ми підтвердили нашу готовність до нової, комплексної перевірки з екології та вже взяли участь у обговоренні плану подальших дій щодо покращення стану навколишнього середовища з представниками офісу Президента.

Проте сьогодні представники Служби безпеки України прийшли з обшуком на сучасний, щойно побудований об’єкт – третю машину безперервного лиття заготовок. У нас вилучили копії усіх документів з цього обладнання та почали перевірку з контролю іонізаційного випромінювання. Безумовно, ми, як і раніше, готові до співпраці у законодавчому полі, але ці дії виглядають дещо нелогічними і ставлять під сумнів подальшу реалізацію масштабної програми модернізації у АрселорМіттал Кривий Ріг.

Хочу нагадати лише декілька цифр. АрселорМіттал – виробник сталі № 1 у світі та найбільший іноземний інвестор в Україні, другий виробник сталі у Сполучених штатах Америки.

За 13 років роботи в Україні загальні інвестиції компанії АрселорМіттал склали 9,2 млрд доларів. У минулому році інвестиції зросли до 443 млн доларів. У найближчі три роки ми плануємо вкласти у модернізацію підприємства ще близько 1,8 млрд доларів. В цілому з моменту приходу АрселорМіттал в Україну наше підприємство перерахувало державі 60 млрд гривень податків і зборів. Ми забезпечуємо роботою понад 29 000 працівників, з урахуванням підрядних організацій.

АрселорМіттал Кривий Ріг працює відкрито та прозоро. І ми сподіваємось на таке ж ставлення з боку влади та суспільства. Але події, що відбуваються останнім часом, ставлять під загрозу розвиток і подальше майбутнє підприємства та його колективу. Ми нікого не звинувачуємо, але хочемо бути впевненими, що усі дії будуть відбуватися виключно в законодавчому руслі за єдиними стандартами. Тож просимо про підтримку з боку наших партнерів та міжнародних організацій.

Ми закликаємо посольства країн великої сімки, Європейську бізнес-асоціацію, Американську торгівельну палату, Укрметалургпром, Федерацію металургів України та інші організації звернути увагу на цю ситуацію . 

 

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×