Тим часом тариф можна не тільки не підвищувати, а навіть знизити – якщо ліквідувати корупційні схеми на енергоринку, йдеться в листі. «В момент впровадження «зеленого» тарифу гарантії виробникам енергії із відновлювальних джерел надавала держава. Тому саме вона й має сплачувати за «зеленим» тарифом», — зазначають промисловці.
Так, відповідно до Закону № 810-ІХ, Кабмін має погасити заборгованість ДП «Гарантований покупець» «зеленою» генерацією шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) з терміном обігу п’ять років. Так держава має відшкодувати ДП «Гарантований покупець» 22,4 млрд грн. Окрім цього, КМУ має передбачити у бюджеті видатки на фінансову підтримку гарантованого покупця для оплати «зеленої» енергії у обсязі не менше 20% виробітку, що становитиме 13,9 млрд грн. «Такий обсяг державної допомоги дасть можливість знизити тариф на передачу електроенергії до 155,40 грн/МВт*год», — зазначають промисловці у своєму листі.
Разом з тим, необхідно ліквідувати схеми, що діють на ринку електроенергії. Це дасть змогу ДП «Гарантований покупець» отримувати додатково мільярди гривень, наголошується у листі.
Саме тому промисловці звернулися до НКРЕКП з проханням опублікувати деталізований баланс ДП «Гарантований покупець» на 2021 рік, де містився б валовий прибуток від реалізації е/е, що купується за пільговим тарифом Енергоатому та Укргідроенерго на всіх сегментах ринку, прогноз цін на кожному із сегментів ринку, а також розрахунок коштів, що необхідні для фінансування пільгових тарифів для населення. Окремо надіслати розрахунок впливу на валовий прибуток ДП «Гарантований покупець», який спричинять запропоновані промисловцями ініціативи, та прийняти для обговорення розрахунок тарифу на передачу електроенергії у 2021 році на рівні не вище 155,40 грн/МВт*год.