04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

9 міс. 2021
9 міс. 2022
Чавун
16148
5460
Сталь
16294
5526
Прокат
14485
4731

Середньодобове виробництво, тис. т

9 міс. 2021
9 міс. 2022
Чавун
07.12.2022
59,2
20
Сталь
07.12.2022
59,7
20,2
Прокат
07.12.2022
53,1
17,3

Відродження Маріуполя: депутати можуть зрадити металургів

Після нашої перемоги, яка неодмінно настане, перед Україною постане нове важливе завдання: відбудова міст і селищ, вщент зруйнованих ворожою авіацією та артилерією, та   відродження бізнесу на деокупованих територіях заради наповнення бюджету та відновлення економіки.

Цим процесам сприятиме законопроект №5688 — про фіскальні стимули для індустріальних парків, які допоможуть повернути бізнес та життя у понівечені рашистською навалою регіони. Звільнення підприємств від податку на прибуток, ПДВ та ввізного мита на імпорт нового обладнання та комплектуючих для нього, а також можливість пільгових ставок податку на нерухомість і плати за землю дасть поштовх для розвитку підприємств, а отже — нарощенню виробництва та збільшенню кількості робочих місць.

Але куди ж без “але”

У мене викликали неабияке здивування поправки, якими пропонується забрати право скористатися цими пільгами у металургів. Адже у цьому немає жодної логіки.

Найважливішими статтями українського експорту були і залишаються зерно і метал. Це очевидно навіть з того, що саме цю продукцію Росія цинічно і нахабно краде на окупованих територіях. Металурги та аграрії дають країні найбільше валютних надходжень, дають роботу і високу зарплату сотням тисяч українців. Але якщо аграрії мають ряд пільг і субсидій, то металургам пропонують їх не давати навіть там, де ця опція прямо прописана законами. І це — в умовах, коли через рашистів Україна втратила два сталеві гіганти, маріупольську фортецю «Азовсталь» та ММК ім. Ілліча.

Позиція народних депутатів, які на словах «з Маріуполем в серці», а на ділі — намагаються зробити все, щоб містоутворюючі металургійні підприємства не мали змоги відновитися у найкоротші терміни, викликає, як мінімум, подив. Адже у той самий час, коли українська армія бореться за відновлення територіальної цілісності, коли українські захисники віддають життя, а Президент України залучає міжнародних партнерів для пошуку шляхів післявоєнного відновлення, окремі політики вносять правки, які виключають стимулювання відбудови «Азовсталі» та інших металургійних заводів, які забезпечують Україні сотні тисяч робочих місць, мільярди доларів валютних надходжень та десятки мільярдів гривень податків до бюджету.

Сподіваюся, народні обранці не допустять такої дискримінації у бік металургів, і відхилять правки, які перешкоджають швидкому відновлення цілої галузі. Це дасть змогу повернути життя зруйнованим заводам, а металургам — повернутися до рідних міст.

Олександр Каленков, президент ОП «Укрметалургпром»

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×