04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
1729
1818
Сталь
1843
1839
Прокат
1679
1663

Середньодобове виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
25.02.2021
55,8
58,6
Сталь
25.02.2021
59,5
59,3
Прокат
25.02.2021
54,2
53,6

Конференція «Вапнякова галузь: підсумки року, очікування та перспективи»

24 травня 2019 року у Києві відбулася чергова бізнес-конференція УАВП на тему «Вапнякова галузь: підсумки року, очікування та перспективи. Галузевий аспект споживання вапнякової продукції».

Конференція відкрила сезон заходів асоціації, ставши першою серед запланованих у 2019 році.

У заході взяли участь близько 80 учасників, які представляють до 40 підприємств та організацій різних галузей, серед яких видобувачі вапняків і виробники вапна, представники металургійної галузі, постачальники спеціалізованої техніки, виробники будівельних матеріалів, логістичні компанії. Серед інших, учасниками конференції стали представники найбільших вапнякових кар’єрів країни: Новотроїцьке РУ, ПрАТ «Тернопільський кар’єр» та групи компаній Гірничодобувна промисловість, а також інші учасники вапнякового ринку. Виробників вапна представляли лідери ринку група Укрспецизвесть, Дніпровський завод будівельних матеріалів та інші підприємства. Металургійна галузь була представлена підприємствами Запоріжсталь, ДМК та ТОВ «МЗ «Дніпросталь» (група Інтерпайп). Міжнародний характер конференції забезпечила участь найбільших іноземних компаній вапняного ринку, серед яких вже традиційно представники компаній LHOIST та SMA Mineral AS.

Конференцію відкрив президент УАВП Михайло Корилкевич, який у виступі відзначив новий етап розвитку асоціації: з січня 2019 року УАВП отримала офіційну реєстрацію, що відкриває нові можливості для її діяльності. Михайло Корилкевич представив керівні органи асоціації, бюджет, основні заходи на 2019 рік, а токож нових членів асоціації: ТОВ Ферромет-1 та Запоріжсталь. Було акцентовано на нових ініціативах УАВП, яка започаткувала співпрацю з іншими галузевими асоціаціями з метою консолідації зусиль у вирішенні складних та масштабних питань. Серед партнерських асоціацій: Укрметалургпром, Укрцемент, Український логістичний альянс, Українська асоціація маркетингу, представники кожної з яких були присутні на конференції. Серед спільних для асоціацій тем, над якими триватиме узгоджена робота: проблеми залізничних перевезень, регулювання викидів, захист внутрішнього ринку, екологічні питання та ін

Коротко про основні виступи доповідачів конференції:

  • Виконавчий директор УАВП Роман Гладуненко у доповіді про стан і тенденції розвитку галузей добування вапняку та виробництва вапна показав результати попереднього року, який завершився практично на рівні 2017 року, та спрогнозував незначне зростання ринків у поточному році (до +5%). Серед тенденцій було відзначено зростання імпорту в абсолютних та відносних значеннях, призупинення суттєвого збільшення виробництва у лідерів та припинення діяльності окремих менших кар’єрів, що в цілому спонукатиме до зростання цін, «підтягування» їх до рівня імпортних. Зростанню цін сприятиме й очікуване продовження зростання вартості залізничних поставок. Для споживачів вже сьогодні у кінцевій ціні товару практично дві третіх складає вартість доставки, продовження ж зростання вартості перевезень наближатиме вартість вітчизняного продукту до рівня імпорту, тим самим підтримуючи його об’єми. Таким чином, зростання залізничних перевезень запускає системну проблему: вітчизняні виробники вапнякової продукції не можуть адекватно до собівартості збільшувати вартість своєї продукції, при цьому споживачі отримуватимуть вапнякову продукцію на рівні цін імпортних поставок, а користь від цього отримує тільки логістична компанія. У цій ситуації одним з необхідних шляхів розвитку вапнякової галузі повинен стати пошук та розвиток альтернативних сфер використання продукції, зокрема, очищення викидів та агроринок.
  • Експерт УАВП Максим Швець представив результати проекту впровадження системи МЗВ (моніторингу та звітності) викидів парникових газів в Україні: в цілому темпи реалізації МЗВ є досить низькими, і про перехід до введення системи торгівлі квотами можна говорити тільки в перспективі близько п’яти років;
  • Керівник спеціалізованого кадрового агентства УАВП Людмила Головчицька поділилася загальною оцінкою ринку трудових ресурсів та на прикладі реалізованих кейсів показала досвід кадрового агентства асоціації у якісному закритті вакансій саме профільної галузі.
  • віце-президент Української асоціації маркетингу Олександр Гладунов представив методику визначення вартості бренду сировинних компаній на прикладі рейтингування брендів вапняної галузі України – зазначений досвіт став першим у галузі і у разі системного використання має перспективи стати серйозним показником для учасників ринку;
  • lean-спеціаліст ПрАТ «Тернопільський кар’єр» Катерина Весельська поділилася досвідом впровадження lean-менеджменту на підприємстві, що стало прикладом першого системного застосування у галузі та повинно надихнути інші підприємства до застосування сучасних та випробуваних методик менеджменту.

Друга частина конференції складалася з двох тематичних блоків.

ГАЛУЗЕВИЙ БЛОК розпочався з металургійної галузі: представники провідних металургійних підприємств Діана Мордвинова (Дніпросталь), Жиляков Альберт (Запоріжсталь) та Віталій Горжій (ДМК) вказали на особливості застосування вапнякової продукції на металургійних підприємствах та існуючі вимоги до якості.

У своєму виступі, який відкривав конференцію, президент асоціації Михайло Корилкевич анонсував наступні річні заходи УАВП, тож запрошуємо врахувати їх у своїх планах та долучитися до нашого активного гурту!

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×