04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

10 міс. 2020
10 міс. 2021
Чавун
16880
17724
Сталь
16977
17903
Прокат
15173
15986

Середньодобове виробництво, тис. т

10 міс. 2020
10 міс. 2021
Чавун
27.11.2021
55,3
58,3
Сталь
27.11.2021
55,7
58,9
Прокат
27.11.2021
49,7
52,6

«АрселорМіттал Кривий Ріг» визначив підрядника для постачання основного обладнання для будівництва нової фабрики огрудкування

Мауро Лонгобардо, генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг», підписав договір про створення проекту та постачання обладнання для будівництва фабрики огрудкування з керівництвом компанії Sinosteel (Китай). В умовах карантинних обмежень в світі урочисте підписання відбулося в онлайн форматі за участю генерального директора АрселорМіттал СНД Віджая Гойяла, віце-президента і голови Sinosteel Engineering & Technology Лу Пенчена, а також виконавчого віце-президента Sinosteel Engineering & Technology Хуа Гуанліня.

Це знаменує собою старт проекту будівництва сучасного виробничого об’єкта, робота якого дозволить вивести з експлуатації два діючих аглоцеха підприємства. Завдяки роботі нової фабрики, закриттю двох аглоцехів і реконструкції аглоцеха № 2 очікується зменшення загального обсягу викидів забруднюючих речовин на 78 тис. тонн, а також зниження загального обсягу викидів СО2 на 800 тис. тонн на рік. Введення в експлуатацію фабрики огрудкування й майбутня реконструкція доменної печі № 9 нададуть можливість досягти значного зниження витрат коксу в аглодоменному переділі, що також забезпечить зниження викидів забруднюючих речовин. Інвестиції у проект будівництва нової фабрики огрудкування перевищать 250 млн доларів.

Мауро Лонгобардо, генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

— Це честь для мене — керувати «АрселорМіттал Кривий Ріг» в такий історичний момент і виступати підписантом цього великого інвестиційного проекту, що є основою стратегії сталого розвитку, представленої нами на початку 2020 року. На те, щоб здійснити належну оцінку та обрати технологію, необхідну для подальшого розвитку нашого металургійного виробництва, знадобилося декілька років, але зрештою було вирішено побудувати з нуля сучасну високотехнологічну фабрику огрудкування. Вона дозволить не лише вдосконалити та модернізувати нашу операційну діяльність, а й стане флагманом екологічної трансформації компанії, міста, області та країни. Також я пишаюся, що ця угода була підписана у розпал одного з найбільших криз у сталеливарній промисловості, оскільки це демонструє повну відданість компанії довгостроковому розвитку. Цей шлях розпочався ще п’ятнадцять років тому, а зараз, незважаючи на несприятливі умови у діловій сфері, виходить на свій заключний етап.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» — це найбільше в Україні підприємство повного металургійного циклу, від видобутку руди до випуску готового прокату. Тому на території комбінату декілька основних видів виробництва — гірничодобувне, агломераційне, доменне, коксохімічне, сталеплавильне та прокатне. На агломерацію припадає велика частина викидів підприємства (понад 75%). Саме її у першу чергу компанія планує перевести на сучасні технології. Для цього реконструюють аглоцех № 2 (витрати перевищать 180 млн доларів) і побудують фабрику огрудкування. Раніше було підготовлено техніко-економічне обгрунтування проекту, він затверджений у корпорації, проведені лабораторні випробування (спікання), визначений будмайданчик під новий об’єкт, затверджені схеми внутрішньої логістики з постачання сировини та вивезення готової продукції на території комбінату.

Нова фабрика огрудкування зможе випускати до 5 млн тонн окатишів на рік. Їх будуть використовувати як сировину для доменних печей, частково замінивши агломерат. Це не тільки дозволить збільшити продуктивність найбільшої на підприємстві доменної печі № 9, а й відмовитися від випуску агломерату в двох аглоцехах. При цьому спочатку розглядався варіант з будівництвом агломераційної фабрики. Але після детального аналізу на підприємстві дійшли висновку, що будівництво фабрики огрудкування є більш економічно та екологічно ефективним проектом.

Завершити оновлення агломераційного виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» має намір у 2023 році, що призведе до значного зниження промислового навантаження на навколишнє середовище.

Довідка:

Китайська корпорація Sinosteel займається розробкою та переробкою металургійних мінеральних ресурсів, торгівлею та логістикою металургійної сировини і продукції, а також відповідними інженерно-технічними послугами та виробництвом обладнання. Також компанія надає комплексні допоміжні послуги для сталеливарної промисловості та інших галузей, що розвиваються.

 

АрселорМіттал Кривий Ріг»

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×