04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
1729
1818
Сталь
1843
1839
Прокат
1679
1663

Середньодобове виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
26.02.2021
55,8
58,6
Сталь
26.02.2021
59,5
59,3
Прокат
26.02.2021
54,2
53,6

«Інтерпайп» допускає різке зниження виробництва на 30-50% в II-III кв. 2020 року, — генеральний директор Фаді Храйбе

«Інтерпайп» заявляє про можливе різке зниження виробництва в II-III кв. через падіння цін на нафту, згортання активності споживачів і коронавируса Київ.

Українська промислова компанія «Інтерпайп» заявляє про можливе скорочення обсягів продажів продукції в другому-третьому кварталах поточного року на 30-50% через падіння цін на нафту і зниження активності основних споживачів нафтогазових труб, а також епідемією коронавируса в світі. Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» генеральний директор компанії Фаді Храйбе, в даний час розглядається кілька прогнозів щодо подальшої роботи компанії.

«Сьогодні ми розглядаємо кілька сценаріїв роботи компанії в другому-третьому кварталах 2020 року. За нашими оцінками, зниження обсягів виробництва і продажів може скласти від 30% до 50%», — сказав топ-менеджер. При цьому він уточнив, що серед основних чинників — падіння світових цін на нафту. У березні ціни обвалилися до мінімальних значень за останні 17 років, досягнувши $24-27 за барель. При такій ціні видобуток в США стає нерентабельним. Нафтовидобувні компанії консервують свердловини, зупиняють видобуток. Результат — істотне зниження споживання труб. Щоб залишитися на ринку, що падає, важлива конкурентна ціна, але і тут ми програємо — наша продукція обкладається 32% -вим митом.

Низькі ціни на нафту також негативно впливають і на обсяги споживання труб на Близькому Сході. Багато споживачів вже повідомляють про перенесення тендерів на більш пізній термін, не підтверджують обсяги в другому півріччі. Другий не менш вагомий фактор — скорочення споживання труб на внутрішньому ринку. Державна компанія «Укргазвидобування» (УГД) повністю згорнула програму нарощування видобутку газу 20/20.

За словами Храйбе, УГД не виконала контрактні зобов’язання навіть по тендерам 2019 року, частина виробленої для держкомпанії продукції як і раніше знаходиться на складах компанії. Третій фактор — вплив коронавируса на економіку Європи. Більшість європейських автобудівників вже оголосили про припинення виробництва на невизначений час. У зв’язку з карантином зупинені і інші промислові підприємства. заморожені будівництва. На цьому тлі «Інтерпайп» очікує зниження європейського ВВП і як наслідок — скорочення споживання лінійних труб. «У таких умовах наша задача — максимально зберегти людей і пройти цей складний період. Але ми повинні бути готові до найгіршого сценарію. Всі попередні кризи можна було оцінити, прорахувати з економічної точки зору. Криза, в який світ входить сьогодні, не піддається раціональним оцінками. З високою часткою ймовірності нам доведеться приймати непопулярні заходи, щоб зберегти компанію», — констатував гендиректор.

«Інтерфакс-Україна»

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×