Металурги просять Раду продовжити експортне мито на брухт

Українські виробники металургійної продукції звернулися до народних депутатів з проханням продовжити дію мита на експорт металобрухту ще на 5 років. В іншому випадку підприємства побоюються дефіциту сировини на внутрішньому ринку. Про це в ході слухань у Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку заявив президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.
На сьогодні в країні застосовується мито на експорт брухту чорних металів у розмірі 58 євро за тонну. Його дія завершується у вересні 2021 року.
«Практично всі країни з розвиненою металургією, у яких менш розвинене машинобудування, так чи інакше обмежують експорт брухту. Україна в цьому відношенні не виключення. Я сподіваюся, що цей захід буде підтриманий. Я звертаюся до народних депутатів, щоб ініціювати проект про продовження мита як мінімум на 5 років. Воно показало свою ефективність. Я думаю, що це хороший приклад грамотної державної політики », — зазначив присутній на слуханнях президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.
Його позицію також підтримали інші учасники слухань з числа топ-менеджменту основних металургійних заводів України. Так, Станіслав Чередниченко з «Дніпроспецсталі» зазначив, що робота його підприємства безпосередньо залежить від того, чи є можливість закуповувати брухт в достатній кількості. Він також зазначив, що більшість країн захищає свою сировинну базу, і Україна повинна наслідувати їхній приклад.
За словами директора «Дніпросталі» Андрія Короткова, в останні 4 роки підприємству вдалося уникнути простоїв через дефіцит брухту тільки завдяки дії експортного мита. Він також додав, що заготівля вторсировини в Україні падає з кожним роком, що є аргументом на користь продовження обмежувальних заходів.
Комерційний директор «Азовсталі» Борис Любич, в свою чергу, звернув увагу на те, що зняття мит може призвести не тільки до скорочення обсягів брухту на українському ринку, але і до зниження його якості: «в першу чергу звідси поїде якісна чиста сировина, а нам залишиться те, що залишиться».
За словами Каленкова, українські металургійні підприємства стикаються з нестачею металобрухту навіть за діючим митом. «Це означає, що розмір в 58 євро не є таким вже ефективним», — зазначив він.