04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
1729
1818
Сталь
1843
1839
Прокат
1679
1663

Середньодобове виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
24.02.2021
55,8
58,6
Сталь
24.02.2021
59,5
59,3
Прокат
24.02.2021
54,2
53,6

Металурги просять Раду продовжити експортне мито на брухт

Українські виробники металургійної продукції звернулися до народних депутатів з проханням продовжити дію мита на експорт металобрухту ще на 5 років. В іншому випадку підприємства побоюються дефіциту сировини на внутрішньому ринку. Про це в ході слухань у Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку заявив президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

На сьогодні в країні застосовується мито на експорт брухту чорних металів у розмірі 58 євро за тонну. Його  дія завершується у вересні 2021 року.

«Практично всі країни з розвиненою металургією, у яких менш розвинене машинобудування, так чи інакше обмежують експорт брухту. Україна в цьому відношенні не виключення. Я сподіваюся, що цей захід буде підтриманий. Я звертаюся до народних депутатів, щоб ініціювати проект про продовження мита як мінімум на 5 років. Воно показало свою ефективність. Я думаю, що це хороший приклад грамотної державної політики », — зазначив присутній на слуханнях президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

Його позицію також підтримали інші учасники слухань з числа топ-менеджменту основних металургійних заводів України. Так, Станіслав Чередниченко з «Дніпроспецсталі» зазначив, що робота його підприємства безпосередньо залежить від того, чи є можливість закуповувати брухт в достатній кількості. Він також зазначив, що більшість країн захищає свою сировинну базу, і Україна повинна наслідувати їхній приклад.

За словами директора «Дніпросталі» Андрія Короткова, в останні 4 роки підприємству вдалося уникнути простоїв через дефіцит брухту тільки завдяки дії експортного мита. Він також додав, що заготівля вторсировини в Україні падає з кожним роком, що є аргументом на користь продовження обмежувальних заходів.

Комерційний директор «Азовсталі» Борис Любич, в свою чергу, звернув увагу на те, що зняття мит може призвести не тільки до скорочення обсягів брухту на українському ринку, але і до зниження його якості: «в першу чергу звідси поїде якісна чиста сировина, а нам залишиться те, що залишиться».

За словами Каленкова, українські металургійні підприємства стикаються з нестачею металобрухту навіть за діючим митом. «Це означає, що розмір в 58 євро не є таким вже ефективним», — зазначив він.

UaProm

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×