04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

2 міс. 2022
2 міс. 2023
Чавун
3291
737
Сталь
3413
708
Прокат
2934
591

Середньодобове виробництво, тис. т

2 міс. 2022
2 міс. 2023
Чавун
28.03.2023
55,8
12,5
Сталь
28.03.2023
57,9
12
Прокат
28.03.2023
49,7
10

Необґрунтоване підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до втрати тисяч робочих місць вже в наступному році

Блог президента «Укрметалургпром» Олександра Каленкова для ИА «Інтерфакс-Україна»

 

Необґрунтоване підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до втрати тисяч робочих місць вже в наступному році

Цей рік для України став одним з найскладніших. Промисловість впала більш ніж на 7%, збитки за дев’ять місяців — понад 100 мільярдів гривень. Аграрії скаржаться на неврожай. На енергоринку — хаос з мільярдними боргами. Але в занепаду промисловості та поганому врожаю є об’єктивні причини — пандемія коронавірусу і посушливе літо. А ось в хаосі і боргах на енергоринку винна недбалість конкретних людей. А саме — членів Нацкомісії з держрегулювання енергетики і комунальних послуг, вони замість того, щоб відрегулювати ринок, дозволили спекулянтам заробляти на ньому мільярди гривень. А зараз — намагаються виправити ситуацію черговим підвищенням тарифу на передачу електроенергії.

Попереднє підвищення тарифів на електроенергію, більш ніж наполовину, було всього півроку тому — в липні. Тоді ми чесно сказали: це максимальне підвищення, яке зможе пережити галузь. Але нас не почули. І вже з 1 грудня ціна виросте ще на 30%.

З того, що ми чуємо — рішення підвищити тариф на передачу пов’язано з компенсацією витрат тарифу на «зелену» енергетику. Це можна зрозуміти: держава брала на себе зобов’язання, і вона повинна ці зобов’язання виконати. Що незрозуміло — чому весь ринок, чому вся промисловість повинна покривати ці зобов’язання держави? Якщо держава брала на себе зобов’язання — держава може і повинна покрити ці зобов’язання, за рахунок державного бюджету.

Більш того: влітку цього року Верховна Рада прийняла закон, в якому зазначено, що борги перед «зеленими» енергетиками  будуть покриватися за рахунок випуску ОВДП. Той же закон говорить: в 2021 році в бюджеті буде передбачено, що як мінімум 20% витрат на зелену енергетику будуть покриватися за рахунок бюджету. І це правильно. З точки зору економічної логіки, кожна гривня яка зараз вилучається з промисловості у вигляді підвищених тарифів, призведе до недоотримання в бюджет сум на порядок більше. Це добре видно в металургії, яка покриває близько 60%  енергоспоживання всієї промисловості.

В умовах кризи промисловість бореться за кожну гривню собівартості. Рішення, яке зараз приймає НКРЕКП, — це додаткові мільярди гривень, які українська промисловість повинна буде заплатити. Наша продукція стане неконкурентоспроможною, десятки тисяч робочих місць виявиться під загрозою скорочення. І не тільки в металургії, але суміжних і обслуговуючих галузях. Вантажі металургів і гірників становлять понад 40% вантажів Укрзалізниці та більше 45% вантажів морських портів України.

Рішення, яке приймає зараз НКРЕКП — економічно необґрунтоване і призведе до того, що ми будемо втрачати робочі місця вже в наступному році.

 

ИА «Інтерфакс-Україна»

Каленков Александр
Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×