04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

2 міс. 2022
2 міс. 2023
Чавун
3291
737
Сталь
3413
708
Прокат
2934
591

Середньодобове виробництво, тис. т

2 міс. 2022
2 міс. 2023
Чавун
27.03.2023
55,8
12,5
Сталь
27.03.2023
57,9
12
Прокат
27.03.2023
49,7
10

Підписано тристоронній меморандум про сприяння науково-технічному прогресу в автодорожньому будівництві

Сьогодні президент ОП «Укрметалургпром» Олександр Каленков, президент Національної асоціації дорожників України Микола Березовський та директор Державного дорожнього науково-дослідного інституту ім. М.П.Шульгіна Артем Безуглий підписали тристоронній меморандум про сприяння науково-технічному прогресу у автодорожньому будівництві.

Метою Меморандуму є консолідація зусиль виробничих підприємств, дорожніх підрядних організацій та наукового потенціалу у питання практичного використання відходів металургійного виробництва у дорожньому будівництві.

За результатами здійснених наукових досліджень Державного дорожнього науково-дослідного інституту ім. М.П.Шульгіна та, враховуючи вимоги будівельних норм та нормативних документів, металургійні шлаки можуть використовуватись при спорудженні насипів земляного полотна у якості щебеневих матеріалів в шарах основи дорожнього одягу, заповнювачей  у щебенево-піщаних та цементобетонних сумішах.

Директор Державного дорожнього науково-дослідного інституту ім. М.П.Шульгіна Артем Безуглий сказав про те, що застосування шлаки у дорожньому будівництві буде сприяти економії фінансових ресурсів. Також він відмітив, що, згідно із затвердженою проектною документацією заплановано використання 482 тис. куб. метрів шлаку вже у 2020 р., зокрема, найбільші обсяги використання плануються на об’єктах «Великого будівництва»: (Н-31 Дніпро — Царичанка — Кобеляки — Решетилівка; Н-30 Василівка — Бердянськ; Н-11 Дніпро — Кривий Ріг — Миколаїв; Н-23 Кропивницький — Кривий Ріг- Миколаїв;  Н-26 Чугуїв — Мілове тощо)

За словами Олександра Каленкова, президента ОП «Укрметалургпром», в Україні обсяг шлакових накопичень сягає 160 млн т, використання металургійних шлаків у дорожньому будівництві дозволить вирішити низку екологічних проблем. Він підкреслив, що відходи металургійного виробництва активно використовують найбільш технологічно розвинені країни, забезпечуючи при цьому рециркуляцію економіки, і Україна повинна розвиватися у цьому напрямку. На його думку, підписання тристороннього Меморандуму – символ початку активної роботи з впровадження шлаків у дорожнє будівництво.

Микола Березовський, президент Національної асоціації дорожників України, відмітив, що дорожня галузь останнє десятиріччя потерпала від істотного недофінансування, в цьому була основна причина скорочення попиту на шлаковий щебінь. «Сьогодні є сильна політична підтримка, здійснюється укрупнення об’єктів та залучення рекордного для дорожньої галузі фінансування – і тому повинні прикладати максимум зусиль для використання всіх можливих ресурсів для успішного виконання національної програми «Велике будівництво», сказав він.

Всі учасники підписання тристороннього Меморандуму з сприяння впровадженню металургійних шлаків у дорожнє будівництво відмітили, що це важлива подія для металургійної та автодорожньої галузей України.

 

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×