04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
1729
1818
Сталь
1843
1839
Прокат
1679
1663

Середньодобове виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
25.02.2021
55,8
58,6
Сталь
25.02.2021
59,5
59,3
Прокат
25.02.2021
54,2
53,6

Позиція «АрселорМіттал Кривий Ріг» щодо можливого введення надзвичайного стану в Україні

Компанія АрселорМіттал, найбільший іноземний інвестор в країні, вже майже 15 років ефективно працює в Україні, забезпечуючи модернізацію виробництва та робочі місця для тисяч своїх працівників і підрядних організацій. В умовах пандемії COVID-19 «АрселорМіттал Кривий Ріг» строго слідує всім рекомендаціям українського уряду та уважно вивчає досвід боротьби з коронавірусом у різних країнах світу. В даний час фахівці підприємства аналізують міжнародні практики обмежувальних заходів в умовах епідемії та готові до співпраці і обміну досвідом з урядом України.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» високо цінує зусилля Президента, уряду та обласного керівництва, місцевої влади у Кривому Розі, направлені на протидію поширенню захворювання COVID-19. В умовах всеукраїнського карантину підприємство продовжує впроваджувати заходи безпеки для захисту своїх співробітників і забезпечення безперебійного виробництва. В той же час компанія серйозно стурбована можливим посилюванням обмежувальних заходів аж до введення надзвичайного стану в країні. Це рішення може бути ухвалене вже у найближчий час в результаті позачергового засідання Верховної Ради України. Бізнес-спільнота, в свою чергу, наполягає, що у гострих кризисних умовах необхідний зважений аналіз, враховуючи той факт, що у України немає можливості запуску спеціальних програм підтримки економіки, як це роблять країни Європейського Союзу.

У компанії є інформація, що уряд розглядає можливість створення переліку індустрій, яким буде заборонено працювати в умовах надзвичайного стану. Однак якщо зупинити роботу більшості великих підприємств в країні, позбавити бізнес каналів збуту, — це обернеться соціальною катастрофою. Мільйони українців ризикують швидко втратити роботу, а бюджет — велику частину доходів. Соціальні наслідки втрати доходів і засобів для існування у тисяч людей – очевидні, це може суттєво посилити ситуацію паралельно з епідемією.

Володимир Ткаченко, радник генерального директора з питань взаємодії з державними органами, в. о. директора представництва підприємства в Києві:

— При розробці застережливих заходів проти COVID-19 на державному рівні було б неправильно лише копіювати практики США або інших країн світу, не враховуючи внутрішню ситуацію в Україні та базові відмінності наших економік. Якщо держава різко припинить роботу певних індустрій, які раніше ефективно підтримували українську економіку, — це дуже швидко відчує на собі уся країна. Так, українська металургія практично повністю базується на переробці власної залізної руди. Якщо припинити видобуток залізної руди в умовах надзвичайного стану, — паралельно зупиниться й металургія. Також наше підприємство не зможе працювати без вугілля, що імпортується, від якого ми повністю залежні. Зупинка коксових батарей через відсутність вугілля призведе до їхнього необоротного руйнування. Ці логічні ланцюжки очевидні, і такі приклади можна продовжувати. Тому ми дуже сподіваємося на зважені рішення уряду, що дозволять стабільно працювати українській металургії – ключовій галузі для економіки.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує соціальний захист усіх своїх працівників і надає необхідну допомогу місту, в якому працює. Розуміючи всю складність завдань, що наразі стоять перед Україною, ми переконані, що держава зобов’язана не допустити зупинки підприємств і спільно з бізнес-спільнотою розробити стратегію зменшення негативних наслідків пандемії на економіку. Із свого боку «АрселорМіттал Кривий Ріг» з командою професійного та ефективного менеджменту готовий до усесторонньої та ефективної співпраці з владою.

 

Джерело  АрселорМіттал Кривий Ріг

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×