04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

2 міс. 2021
2 міс. 2022
Чавун
3503
3132
Сталь
3514
3225
Прокат
3150
2859

Середньодобове виробництво, тис. т

2 міс. 2021
2 міс. 2022
Чавун
22.05.2022
59,4
53,1
Сталь
22.05.2022
59,6
54,7
Прокат
22.05.2022
53,4
48,5

Представники реального бізнесу підписали «Антимеморандум» проти списання вагонів за віком

Представники провідних галузей економіки України підписали «Антимеморандум», головна мета якого – донести до влади недоцільність програми оновлення вантажних вагонів, яку ініціює Міністерство інфраструктури.

Документ підписали уповноважені особи металургійних, коксохімічних, вугледобувних, та аграрних підприємств, гірничодобувних та гірничо-збагачувальних комбінатів, виробників будівельних матеріалів та хімічної промисловості.

Нагадаємо, суть програми від Міністерства інфраструктури в поетапному списанні вантажних вагонів за віком: починаючи з наступного, 2022 року, «Укрзалізниця» та Міністерство інфраструктури України пропонують списувати 42-річні вагони і рік за роком до 2028-го знизити “планку» до 22 років експлуатації. Задля реалізації цієї програми Міністерство ініціювало підписання Меморандуму між «Укрзалізницею», відомством, фінансовими установами та безпосередніми учасниками програми, а саме – вагонобудівними заводами.

На переконання підписантів «Антимеморандуму», запропонований Міністерством проект створить передумови для штучного довгострокового дефіциту на ринку вагонів в Україні, що матиме серйозні негативні наслідки для підприємств та економіки України.

«Учасники виступають за зважений підхід, який передбачатиме: поступове оновлення вантажного парку без створення дефіциту та посилення контролю за плановими ремонтами вагонів для забезпечення безпеки руху. Наразі ж Проектом пропонують до 2028 року відправити на металобрухт 43% робочого парку вагонів (близько 75 тис. одиниць, що обійдеться бізнесу в 107 млрд грн). Це призведе до стійкого довготривалого дефіциту на ринку вагонів, внаслідок якого виникнуть проблеми з відвантаженням продукції, підвищенням транспортних витрат, зниження обсягів інвестицій у пріоритетні проекти модернізації та соціальні проекти. А як наслідок – зниження обсягів виробництва на підприємствах та темпів зростання зарплат працівників», – зазначено в «Антимеморандумі».

Також серед наслідків, до яких призведе списання вантажних вагонів – скорочення обсягів перевезень, що негативно вплине на саму «Укрзалізницю«, та скорочення робочих місць у виробничих галузях промисловості й АПК, а також власне в «Укрзалізниці». Крім того, в результаті реалізації ініціативи Міністерства інфраструктуру на Україну очікує зниження валютних надходжень та доходів до держбюджету.

«Це завдасть чергового удару інвестиційній привабливості України: чимало власників проінвестували у вагонний парк та розраховували на використання вагонів протягом строку, який як мінімум у 1,5 рази перевищує нормативний. А в результаті ухвалення проекту наказу МІУ вони недоотримають значні кошти», – наголошують учасники «Антимеморандуму».

Представники реального бізнесу нагадують, що досвід провідних країн світу, зокрема, США та країн ЄС, показує значно раціональніший підхід – орієнтація на максимально можливий строк корисного використання вагонів через забезпечення задовільного технічного стану вагону без обмеження строку його служби регуляторними шляхами.

Учасники Меморандуму домовилися доносити позицію щодо неприпустимості ухвалення проекту Наказу до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України, міністра інфраструктури, міністра економіки, міністра фінансів, ДРС, АМКУ та інших органів державної влади. А також – рекомендувати розв’язувати проблему технічного стану вагонів, опираючись на передовий світовий досвід: завдяки поліпшенню контролю за проведенням планових ремонтів, а не списанню на металобрухт технічно справних вагонів.

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ «АНТИМЕМОРАНДУМУ»

 

 

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×