04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

2 міс. 2022
2 міс. 2023
Чавун
3291
737
Сталь
3413
708
Прокат
2934
591

Середньодобове виробництво, тис. т

2 міс. 2022
2 міс. 2023
Чавун
28.03.2023
55,8
12,5
Сталь
28.03.2023
57,9
12
Прокат
28.03.2023
49,7
10

Укрметалургпром звернувся до Президента України

Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» від імені вітчизняного гірничо-металургійного комплексу звернулося до Президента Зеленського з проханням підняти питання про зацікавленість України отримати квоту на безмитні поставки металовиробів в США та посприяти досягненню принципової згоди американської сторони на відповідні перемовини   під час його зустрічі з Президентом США  Джозефом Байденом

Публікуємо  лист повністю:

«У березні 2018 року Сполучені Штати Америки запровадили 25%-е мито на імпорт усіх видів сталевої продукції. Таке рішення прийняв 45-й Президент США Дональд Трамп з міркувань національної безпеки, скориставшись розділом 232 закону США «Про розширення торгівлі» від 1962 року. Спочатку цей протекціоністський захід було розповсюджено на усі країни-імпортери, але згодом декілька держав домоглися виключення з-під дії цього мита.

Україна також, зокрема, за ініціативою ОП «Укрметалургпром», намагалася отримати таке виключення. Проте, нажаль, внаслідок дещо нескоординованої позиції різних інституцій американської та української виконавчої влади, Україні у минулі роки не вдалося належним чином завершити відповідні перемовини з урядом США.

Водночас значення скасування цього 25%-го мита для України тільки зростає. Проти широкого спектру вітчизняної металургійної продукції, а саме, плоского металопрокату, сталевих труб, арматури, катанки, дроту, США запровадили численні тарифні бар’єри. А додатковим навантаженням на українських металургів є саме це 25%-е мито.

Більш того, система торгових розслідувань США настільки складна та розгалужена, що призводить до відвертої дискримінації вітчизняних постачальників. Зокрема, українських металургів змушують сплачувати це 25%-е мито, фактично, двічі: і на митниці, і при розрахунку антидемпінгових мит.

Однак, вкрай важливим є те, що імпорт української металопродукції не зашкоджує та не загрожує нацбезпеці США, оскільки його доля в структурі сталевого імпорту в США складає менше 1%. Більш того, торгівельне сальдо між Україною та США за підсумками 2020 року є позитивним для американської сторони та складає 1 млрд дол. США.

Тим більш, що виробництво сталевої продукції та її поставки до США забезпечують робочі місця українцям. Зокрема, в цьому процесі задіяно близько десятки тисяч працівників, а, з урахуванням членів їх сімей, виготовлення сталі для США впливає на життя сотні тисяч українців. При цьому частка металопродукції в загальному експорті України до США є вагомою, та генерує валютні надходження до нашої країни.

Саме тому ОП «Укрметалургпром» вважає за доцільним повернутися до питання виключення України з-під дії 25%-го мита з заміною його на квоту на безмитні поставки української сталі в США. А візит української делегацію до Вашингтону наприкінці серпня 2021 року може стати платформою для відновлення відповідних перемовин.

З огляду на вищевказане, з метою забезпечення подальшого розвитку провідної національної галузі і економічного зростання України в цілому, просимо Вас, шановний Володимире Олександровичу, по можливості, під час зустрічі з Президентом США Джозефом Байденом підняти питання про зацікавленість України отримати квоту на безмитні поставки металовиробів в США та посприяти досягненню принципової згоди американської сторони на відповідні перемовини, а також доручити Кабінету Міністрів України та Міністерству економічного розвитку і торгівлі України відновити переговорний процес з офісом торговельного представника США.»

 

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×