04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

2 міс. 2021
2 міс. 2022
Чавун
3503
3132
Сталь
3514
3225
Прокат
3150
2859

Середньодобове виробництво, тис. т

2 міс. 2021
2 міс. 2022
Чавун
23.05.2022
59,4
53,1
Сталь
23.05.2022
59,6
54,7
Прокат
23.05.2022
53,4
48,5

Укрметалургпром звернувся до Укрзалізниці щодо підвищення ефективності реалізації металобрухту

Об’єднання підприємств   «Укрметалурпром»  звернувся до голови Наглядової ради «Укрзалізниця» Шевкі Аджунеру , членам наглядової ради «Укрзалізниця»,  голови правління  «Укрзалізниця» Ж. Марчеку  із проханням розглянути питання щодо підвищення ефективності процесу реалізації металобрухту, який утворюється на підприємствах АТ «Укрзалізниця».

 

«Станом на сьогоднішній день,  майже ні в кого не виникає сумнівів, що значне погіршення стану справ у світовій економіці через поширення епідемії коронавірусу зачепить й її основні галузі, зокрема, сектор виробництва металургійної сировини та продукції.   Відповідні галузі країн ЄС та Китаю вже відчули на себе значне зниження обсягів заготівлі металобрухту. Вочевидь, не омине ця критична ситуація й Україну, і вітчизняні металурги вже прогнозують неминуче зниження обсягів заготівлі металобрухту в країні.

За такі умови,  підприємства АТ «Укрзалізниця», у розпорядженні яких знаходяться на сьогоднішній день запаси металобрухту, що обчислюються сотнями тисяч тон, стають одними з основних джерел цієї сировини і здатні утримати металургію України від падіння  у «сировинну прірву».

Металургійні компанії, що входять до складу ОП «Укрметалургпром»,  мають багаторічний досвід роботи з вашою компанією у сфері придбання  значних обсягів металобрухту, які утворюються на підприємствах АТ «Укрзалізниця». Зокрема, вже у 2020 р. вони придбали близько 60 тис. тон  залізничного металобрухту.

Критично важливим для галузі зокрема та для економіки України в цілому є можливість у стислі терміни вирішити усі проблемні питання, які заважають налагодженню ефективності процесу реалізації металобрухту АТ «Укрзалізниця», а саме, питання недосконалого регулювання процедури визначення початкової вартості металобрухту для його подальшої реалізації на аукціонах в рамках системи “ProZorro”, а також питання повільних темпів переробки рухомого складу АТ «Укрзалізниця», який було списано на металобрухт, через брак трудових ресурсів та відповідних технічних засобів на підприємствах АТ Укрзалізниця».

В такому разі, пропонуємо вам розглянути можливість терміново вжити наступних заходів задля прискорення вирішення цих проблемних питань:

1)          АТ «Укрзалізниця» виступає ініціатором внесення змін у постанову КМУ №1054 щодо оптимізації процедури встановлення початкової вартості металобрухту (без участі оцінювача). В цьому випадку, доцільно звернутися до Кабінету міністрів України з проханням внести відповідні зміни у зазначену постанову в рамках програм підтримки вітчизняної промисловості в умовах розгортання світової економічною кризи, що зумовлена поширенням епідемії коронавіруса у світі. Пропозиції членів ОП «Укрметалургпром» з цього приводу додаються до даного листа (додаток).

2)          Суттєво прискорити процес списання рухомого складу АТ «Укрзалізниця» на металобрухт та збільшити темпи його переробки. За станом на сьогоднішній день – темпи переробки силами підприємств АТ «Укрзалізниця» (100 – максимум 400 вагонів на місяць)  не відповідають вимогам ринку. На даний час, оптимальна кількість переробки списаного рухомого складу може становити 800 — 1000 вагонів/міс.

З метою прискорення цього процесу можна розглянути таки  варіанти вирішення проблеми:

2.1.) Продаж металобрухту (списаних вагонів) «на власних вісях» металургійним підприємствам для подальшої їх переробки з використанням трудових та технічних ресурсів відповідних металургійних підприємств;

2.2.) Залучення сторонніх підрядних підприємств (бажано, в рамках прискореної тендерної процедури) для переробки такого роду металобрухту на території підприємств АТ «Укрзалізниця».

Ми розуміємо, що в теперішній ситуації перед керівництвом АТ «Укрзалізниця» стоїть багато викликів та проблемних питань, для вирішення яких потрібен час та певні ресурси. Але при цьому, беручи до уваги всю серйозність існуючих загроз зупинки металургійних підприємств, що формують ключову галузь економіки України, вважаємо неприпустимим пасивне спостереження за цим процесом з боку керівництва однієї з найбільших державних компанії України, яка володіє величезними запасами металобрухту, але не має можливості їх ефективно реалізувати.

Слід зазначити, що варіанти рішень даних питань неодноразово обговорювалися на зустрічах з відповідальними співробітниками АТ «Укрзалізниця»  (такими, як А. Б. Резнік, А. В. Савченко, Р. А. Лавренюк та інші) зустрічали розуміння з боку цих та інших співробітників апарату АТ «Укрзалізниця». Робота спеціалістів АТ «Укрзалізниця»  у рамках своїх повноважень  дозволила відновити та правильно налагодити процес реалізації металобрухту. Але наразі, ситуація потребує кардинальних та швидких рішень з боку керівництва вашої компанії. Ми сподіваємося також на те, що ініціативи членів нашого Об’єднання знайдуть розуміння та схвалення й з боку членів Наглядової ради та представників інших керівних органів АТ «Укрзалізниця».

 

З урахуванням вищенаведеного, просимо Вас, пане Аджунер, усіх членів наглядової ради АТ «Укрзалізниця» та Вас, пане Марчек, невідкладно прийняти рішення щодо термінового відновлення діалогу за участі вищезазначених спеціалістів та представників керівництва  вашої компанії, а також щодо розробки відповідного плану дій з прискорення темпів списання, переробки та реалізації металобрухту, який утворюється на підприємствах  АТ «Укрзалізниця», задля досягнення показників кількості переробки утилізованого рухомого складу вашої компанії до 800 – 1000 вагонів на місяць та збільшення загального щомісячного обсягу реалізації металобрухту з підприємств  АТ «Укрзалізниця» до 40 тис. тон (з урахуванням поточних залишків/запасів металобрухту та утилізованого рухового складу) вже в квітні 2020 року.»

 

 

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×