«Укрметалургпром» підтримав акцію світових металургійних асоціацій щодо скорочення глобальних сталеплавильних потужностей.

22 жовтня 2020 р. двадцять провідних асоціацій виробників сталі з Півнiчної та Південної Америк, Європи, Азії та Африки, включно ОП «Укрметалургпром», знову закликали уряди металургійних країн активізувати свою діяльність в рамках Глобального форуму з надлишкових сталеплавильних потужностей (ГФНСП).
«Виробники сталі в усьому світі вкрай стурбовані нещодавною проявою перевиробництва сталі в умовах різкого зниження потреби в ній, посилених пандемією COVID-19, що, по суті, повертає назад тенденцію до поступового скорочення надлишкових потужностей, яка спостерігалась протягом останніх трьох років після створення ГФНСП (2016-2019 рр.)», йдеться у зверненні.
Асоціації відмічають нерівномірність у відновленні макроекономічних умов та світового виробництва сталі, та висловлюють особливу стурбованість можливою дестабілізацією міжнародних сталевих ринків.
В той же час, металурги схвалюють зобов’язання, які прийнято на себе учасниками Форуму з забезпечення прозорості регіональних ринків та розвитку виробничих потужностей, а також з аналізу підвищення промислових активів на основі принципів та рекомендацій, закладених у Берлінському міністерському звіті.
Проте, на думку асоціацій, масштаби існуючих надлишкових сталеплавильних потужностей вимагають більш рішучих заходів в забезпеченні політики прозорості діяльності ГФНСП.
У зв’язку з цим, асоціації виробників сталі закликають уряди країн-учасників Форуму розробити більш суворі правила відносно промислових субсидій та інших видів підтримки, які сприяють збереженню надлишкових потужностей та спотворюють ринок, підтримувати ефективні торговельні заходи, які забезпечують рівні умови для всіх учасників ринку та базуються на ринкових принципах справедливої торгівлі, забезпечити поглиблений аналіз рушійних сил розвитку сталеплавильних потужностей для вияву випадків субсидування та неринкових інвестицій, сформувати достовірний прогноз попиту на сталь на тих ринках, куди планується вкладати інвестиції, підвищити ефективність з забезпечення прозорості діяльності за рахунок посилення комунікаційної відкритості та інформованості громадськості, інформували лідерів «великої двадцятки» про необхідність розширення зусиль в вирішенні проблеми надлишкових сталеплавильних потужностей.
Також асоціації звернулися до урядів, які не приймають участь у роботі Форуму, з закликом відновити активну участь у його діяльності. «Дієве подолання глобальної кризи у сталевій промисловості, відмічається у заяві, відповідає інтересам всіх економік, виробників та споживачів сталі у всьому світі, і вимагає активних кроків з боку часників G20».
Акцію підтримали наступні світові металургійні асоціації:
Американський інститут чавуну та сталі (AISI),
Європейська сталева асоціація (EUROFER),
Асоціація канадських виробників сталі (CSPA),
Мексиканська сталева асоціація (CANACERO),
Асоціація виробників сталі (SMA, США),
Латиноамериканська сталева асоціація (Alacero),
Бразильський інститут сталі (BSI),
Японська федерація виробників чавуну та сталі (JISF),
Асоціація «Русская Сталь» (Росія)
Турецька асоціація виробників сталі (TCUD),
Європейська трубна асоціація (ESTA),
Республіканська асоціація гірничих та металургійних підприємств (AMME, Казахстан),
Південноафриканський інститут чавуну та сталі (SAISI),
Корейська асоціація виробників сталі (KOSA),
Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» (Україна),
Об’єднання виробників спеціальних сталей Північної Америки (SSINA),
Комітет трубного імпорту (CPTI, США),
Інститут з виробництва холоднокатаного сортового прокату (CFSBI, США),
Федерація металургійної та інженерної галузей Південної Африки (SEIFSA),
Аргентинська асоціація виробників сталі (Acero Argentino)