04071 м. Київ, вул Воздвиженська 22 оф 2, office@ukrmetprom.org

Виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
1729
1818
Сталь
1843
1839
Прокат
1679
1663

Середньодобове виробництво, тис. т

січень 2020
січень 2021
Чавун
24.02.2021
55,8
58,6
Сталь
24.02.2021
59,5
59,3
Прокат
24.02.2021
54,2
53,6

«Загроза для цілих галузей»: промисловці просять зняти з розгляду законопроект про викиди

Законопроект №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» ставить під загрозу існування цілих галузей економіки, та негативно відобразиться на загальному рівні зайнятості та рівні життя громадян України. Важливо не допустити його ухвалення у нинішній редакції, а повернути на доопрацювання, залучивши до цього процесу промисловців.

Про це йдеться у листі до голови Верховної ради Дмитра Разумкова та прем’єр-міністра Дмитра Шмигаля, який підписали представники ОП «Укрметалургпром», «Федерації металургів України», Асоціації «Укрцемент», НПА «Укркокс», Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції «УкрФА» та Союзу хіміків України.

Промисловці нагадують: наразі українська економіка загалом та її промисловість зокрема перебувають у кризовому стані.

Зокрема, сукупним фінансовим результатом до оподаткування великих та середніх промислових підприємств України за 9 місяців минулого року є збиток у розмірі 44,9 млрд грн.

В таких важких умовах особливої ваги набувають спільні зусилля Верховної ради, Кабінету міністрів та бізнес-середовища, які направлені на відновлення економічного зростання в Україні.

«Однак законопроект №4167, розгляд якого планується у Верховній раді на поточному пленарному тижні, не враховує сьогоднішнього стану української економіки та фінансових можливостей підприємств. Законопроект передбачає зобов’язання українських підприємств перейти на європейські норми викидів забруднюючих речовин та, відповідно, вкласти значні інвестиції у модернізацію, причому у вкрай короткі терміни», — наголошується у листі.

В умовах економічної кризи та за відсутності будь-яких інструментів підтримки зі сторони держави зобов’язання, які накладає законопроект, об’єктивно не можуть бути виконані. Саме тому, переконані промисловці, ухвалення цього законопроекту потрібно уникнути.

«Прийняття законопроекту №4167 у поточній реакції не лише ставить під ризик майбутню роботу цілих галузей української промисловості, але і безпосередньо негативно відобразиться на загальному рівні зайнятості та рівні життя громадян України. Тому ми звертаємося до вас, шановний Дмитре Олександровичу, з проханням не включати до тижневих порядків денних пленарних засідань Верховної Ради на найближчі пленарні тижні проекту ЗУ № 4167, та сприяти доопрацюванню даного проекту закону Комітетом Верховної ради з питань екологічної політики та природокористування перед винесенням до першого читання», — підкреслюють промисловці.

Разом з тим вони висловили готовність долучитися до доопрацювання законопроекту.

«Представники наших асоціацій готові надати експертну допомогу у питанні доопрацювання проекту закону № 4167, щоб підготувати збалансований та узгоджений проект, який сприятиме екологічній модернізації української промисловості без загроз для соціально-економічного розвитку країни», — резюмується у листі.

Вхiд
×
Реєстрація

Підтвердження реєстрації буде відправлене вам по e-mail.

×